"Určitě nebudeme protít každý víkend, spíše příležitostně, o svátcích, když budou mít děti volno, nebo když budou slavnosti," nechal se slyšet starosta Hluku Martin Křižan s tím, že kinosál vlastně ještě prochází úpravou.

Původně se v něm mělo měnit jen topení a okna, nakonec se město rozhodlo pro kompletní rekonstrukci. Z kinosálu by se ale měl stát multifunkční sál, který budou využívat hudební obory ZUŠ, ochotníci a bude tam i promítat.

"Až čas ukáže, co všechno k tomu bude potřeba. Zvukaři nás totiž upozorňovali, že promítání, koncert nebo divadlo má každé své specifické požadavky," přiznal starosta Hluku.

Největší změnou na budově je vybourání části dvora a vystavení nových prostor. Do nich se ze "staré školy" přestěhovala Základní umělecká škola. K dispozici má pět učeben a zatím provizorně i sál. Po necelém měsíci fungování ale už má problémy se sousedy.

"Jsou strašně blízko a pochopitelně se nikomu nelíbí, že mu tam někdo celý den hraje," posteskla si Kateřina Říhová za hudební obor.

Penkův statek. Ilustrační foto.
Sýpka Penkova statku přijde o střechu. O zbytku se rozhodne na konci října