Přechod kina na novou technologii bude postupný. „Do konce září bude digitalizovaný zvuk a vyměníme promítací plátno. Poté do bychom měli do konce roku dokončit digitalizaci obrazu,“ popsala vedoucí kina Máj Lenka Slívová. Tyto úpravy budou stát více než 4 miliony korun, z nichž ale 1,3 milionu pokryje dotace ze Státní

Ho fondu České republiky pro rozvoj české kinematografie. Nová technologie mimo jiné umožní, aby se do Uherského Brodu dostaly filmové premiéry mnohem dříve než dosud. „Radnice navíc zaplatí i nástavbu, která nám umožní promítat i 3D,“ prozradila Slívová. V Uherském Hradišti se už 3D projekce uskutečnily, bylo to však jen díky zapůjčení techniky. „Zakoupení této technologie bude součástí právě probíhající rekonstrukce, která skončí v červnu,“ uvedl ředitel uherskohradišťských městských kin Josef Korvas.

V Brodě by měly být práce v kině hotové do konce roku, ne na začátku podzimu, jak bylo plánované. „Původně jsme počítali jen s digitalizací zvuku, ale přidáme i obrazu, takže se původní termín posunul. Stejné je to i s se samotným termínem dokončení rekonstrukce kina, který jsme změnili, protože jsme přehodnocovali kvalitu sedadel,“ informoval uherskobrodský starosta Ladislav Kryštof.

Diváků se nejvíce týká proměna kinosálu. „Jeho velikost zůstane stejná, ale hlediště bude jinak koncipované. Budeme mít tři pevné řady s velkými sedačkami, v té třetí budou navíc milenecké dvojsedačky, a šest řad těch zastouvacích,“ nastínila Slívová. Upraví se tak počet míst, těch bude nyní dvě stě, dříve jich bylo dvě stě devadesát dva.

Rekonstrukce brodského kina Máj bude stát padesát milionů a změní se interiér i exteriér budovy, která byla postavena na začátku osmdesátých let. „Z rozpočtu města nemůžeme uvolnit tolik peněz, proto renovaci kina rozdělíme na etapy, které bychom uskutečňovali po více let,“ vysvětlil již dříve Kryštof.