Skutečnost, že by mělo kino skončit, vyvolala mezi obyvateli Hluku vlnu odporu. Ten před časem vyjádřili v petici, pod kterou se podepsalo na osm stovek lidí. Zastupitelé na petici reagovali tím, že do každé hlucké domácnosti doručili dotazník, kde mohli lidé vyjádřit svůj názor na odprodej budovy.

„Vrátilo se nám šestadvacet procent z rozeslaných dotazníků, přičemž 84 hlasů je pro zrušení kina a 339 je proti tomuto návrhu,“ vyčíslil před časem starosta Hluku Jan Šimčík.

Výsledky ankety byly jedním z kritérií, ke kterým zastupitelé přihlédli při zvažování konečného rozhodnutí. Nyní už je jasné, že Hluk o jedno ze svých kulturních zařízení nepřijde.

„Odhlasovali jsme patnácti hlasy zachování tradice kina v Hluku. Tři hlasující byli proti,“ sdělil starosta Jan Šimčík.
Rekonstrukce je nevyhnutelná

Lítost nad případným zánikem kina pociťoval především Jaroslav Kupec, který v Hluku filmy dlouhá léta promítá. S rozhodnutím radnice je proto spokojen.
„Je to dobrá zpráva,“ vyjádřil se Kupec. Avšak k rozhodnutí zastupitelů přistupuje poněkud opatrně. „Mám stále trochu obavy, že by to nemuselo být konečné,“ přiznal promítač.

Onen podnikatelský záměr, kvůli kterému mělo být kino zrušeno, je údajně provozování restauračního zařízení. „Slyšela jsem, že kino by měla nahradit hospoda. To by se mi vůbec nelíbilo. Myslím si, že v Hluku je různých hospůdek dost a zrušit kino by byla škoda,“ uvedla svůj názor Hlučanka Alena Novotná.
Protože kino zůstane zachováno, rekonstrukce jeho budovy je podle hluckého starosty nevyhnutelná. Modernizací by mělo projít i promítací zařízení. Promítačky na filmové pásy má nahradit technika na digitální nosiče.

„Naším záměrem je nejen obnovit techniku, ale také vybudovat v objektu jakýsi víceúčelový sál, který by sloužil i k dalším aktivitám a kulturním účelům,“ nastínil starosta Šimčík.

Avšak tyto plány jsou podle jeho slov zatím předčasné. K jejich realizaci by totiž mělo dojít nejdříve v roce 2011.