„Letos pořádáme společnou procházku přímo pro uherskohradišťská „miminka do dlaně“, společně vyjdeme v neděli 5. května v 10 hodin od kavárny Kafec na Moravním náměstí,“ informovala Karla Uherková z pořádající organizace Nedoklubko.

Nemocnice s organizací Nedoklubko spolupracuje pravidelně. V minulém roce v nemocniční galerii uvedli edukativní výstavu věnující se problematice kojení nedonošených dětí. Letos z výtěžku z předchozího ročníku charitativního běhu a procházky absolvovali kurz vývojové péče v oboru neonatologie. „Na oddělení jsme díky podpoře pořídili také nezbytné pomůcky pro nejmenší miminka, o která u nás pečujeme. I letos jsme odhodlaní nachodit a uběhnout co nejvíce kilometrů,“ motivovala primářka dětského oddělení Irena Baroňová.

Cílem celorepublikové akce je upozornit na problematiku předčasného porodu, vyzdvihnout špičkovou úroveň české neonatologie a díky uběhnutým či nachozeným kilometrům podpořit konkrétní novorozenecká oddělení.

„Přihlásit se na Běh a procházku pro miminka do dlaně může jednotlivec, rodina, skupina kamarádů či firemní kolektiv prostřednictvím registračního formuláře,“ popsala organizátorka s tím, že při registraci je možné zvolit výši příspěvku a vybrat neonatologické oddělení, které si účastník přeje podpořit.

Registrační formulář: 
www.darujme.cz/beh