Jde o keramický relief o rozměrech 3,65 x 1,90 metru. Jeho autory jsou Jana a Josef Koláčkovi z Nezdenic. Informovala o tom mluvčí uherskobrodské radnice Markéta Švehlíková.

„Chtěli bychom poděkovat za to, že jsme mohli takovou věc zrealizovat tady, v Uherském Brodě, který máme moc rádi a kde příští rok chystáme v Galerii Panský dům už třetí výstavu. Velice nás těší, že zde nějaké naše dílo zůstane natrvalo. Mnoho věcí totiž tady nebo v okolí nemáme, všechno putuje pryč," uvedl Josef Koláček.

Plastika Vena Vitae (proud života nebo také řeka života), jak dílo autoři pojmenovali, vznikala podle slov Markéty Švehlíkové od poloviny června, instalovali ji pak o dva měsíce později.

„Reliéf nahradil ve foyer gobelín, který tam na stěně visel více než třicet let. Jeho autora ani název se zatím nepodařilo dohledat, gobelín byl totiž součástí stavby Domu kultury. Začal na něm hlodat zub času, a když jej pracovníci Domu kultury převezli na opravu do rožnovské gobelínky, začal se restaurátorům pod rukama drolit a rozpadat a nešel už zrestaurovat,“ doplnila Markéta Švehlíková.

Festival WiFič VEN! v Bílovicích
Bílovický festival WiFič VEN! bavil davy v bývalém JZD