Ministr pro vnitřní bezpečnost Keňské republiky George Saitoti se svými spolupracovníky přicestoval na Slovácko v doprovodu velvyslankyně ČR v Keňské republice Margarity Fuchsové, aby se inspiroval u nás realizovanou policejní reformou.

„ČZ Uherský Brod patří mezi tradiční dodavatele pistolí pro policii Keni. Její příslušníci mají ve své výzbroji i několik tisíc pistolí CZ 85 vyrobených v Uherském Brodě,“ informoval Boris Papp z obchodního oddělení České zbrojovky Uherský Brod.

Do brodské zbrojovky jsme přijeli zjistit novinky

Jaké byly hlavní důvody vaší návštěvy v ČR?
Zajímá nás hlavně reforma vaší policie, kterou prošla po revoluci v devadesátých letech. Rádi bychom tyto vaše zkušenosti aplikovali v naší zemi.

Co na vás udělalo v naší zemi největší dojem?
Jednoznačně Praha, kde jsme byli včera. Je to opravdu nádherné město. Měli jsme schůzku s vaším ministrem vnitra a z rozhovoru s ním usuzuji, že v naší budoucí spolupráci máme na co navázat.

Tady na Slovácku jste zavítal do ČZ Uherský Brod, proč právě do tohoto podniku?
Je pro nás zajímavé porovnat to, co používá naše policie s tím, co se vyrábí tady u vás, a mít informace také o tom, jaké novinky připravujete.

Máte v plánu navštívit na Moravě ještě nějaké další lokality?
Míříme ještě do Brna, kde nás čeká náročný program na tamní radnici a při návštěvě na místní policii.

Jste vzděláním matematik, jak se snoubí toto zaměření s profesí politika, ve které se převážně angažujete, a co vás k politice vlastně přivedlo?
To je dlouhá historie… Ale obecně musím přiznat, že platí, nikdy nevíš, co tě do politiky dostane.

Ochutnal jste už místní tradiční nápoj, slivovici?
Zatím ještě ne, ale myslím, že v těchto dopoledních hodinách je na to ještě hodně brzo.