„Pro naše hosty jsme vybudovali vinný sklep. Je přímo v areálu kempu a vejde se do něj přes padesát lidí. Dosud jsme jej využívali pro různé soukromé večírky, ale se začátkem sezony bude sloužit ubytovaným,“ zmínil hlavní novinku provozovatel kempu v Kunovicích Lukáš Hurhot, podle něhož by mohl být sklep dobrým lákadlem pro turisty.

„Pozitivní je i to, že ceny za ubytování jsme zachovali stejné jako vloni,“ dodal Hurhot.

Ceny nezměnili ani v kempu v Bojkovicích a i tam se mohou zájemci o ubytování při svém pobytu těšit z lepších podmínek.

„Stávající chatky nahrazujeme novými, vybavenými kuchyňkou a sociálním zařízením,“ mluvil o zvyšování úrovně ubytování provozovatel tamního zařízení Josef Pražan s tím, že stavebními úpravami prochází pět chat čítajících čtyřicet lůžek.

„Rekonstrukce nás vyjde zhruba na tři miliony korun,“ vyčíslil náklady Pražan.

Mnozí z provozovatelů kempů na Slovácku se shodují, že jejich zařízení využívají turisté, kteří přijíždějí každoročně.

„Jezdí k nám stálí hosté. Vědí, co mají čekat, na novinky či změny příliš nedají,“ vyjádřila se Marie Mikulková provozující kemp v Březolupech.

Stálí klienti vyhledávají údajně také autokemp na Babí hoře v Hluku. „Jsme zaměřeni na Holanďany, ale jezdí k nám i lidé z tuzemska. Převážně jde však o stálé klienty,“ uvedla provozovatelka zařízení Ladislava Kotačková.

Přestože si provozovatelé kempů na nízkou návštěvnost nestěžují, jejich ubytování patří v regionu údajně mezi ty méně atraktivní.

„Lidé se nejvíce poptávají po noclezích v cenovém rozmezí dvou až tří set korun, což splňuje ubytování v penzionech či soukromých privátech. Kempy se velké oblibě netěší,“ konstatovala vedoucí Městského informačního centra v Uherském Hradišti Markéta Macháčková.

Stále však existuje mnoho milovníků kempů, kteří na ně nedají dopustit.

„V kempu jsem byla už několikrát, s rodiči nebo prarodiči. V některých se mi hodně líbilo, jako například v Přelouči. Měli tam hezké opravené sprchy, široký výběr občerstvení a mnoho možností, jak si zasportovat. Ale taky jsem samozřejmě navštívila kempy, jejichž úroveň byla daleko horší,“ zavzpomínala jednadvacetiletá Eva Smištíková z Ostrožské Lhoty.