„Autokemp Smraďavka chceme skutečně nabídnout a prodat. Chceme, aby v něm bylo zajištěno lepší a kvalitnější ubytovací a také stravovací zařízení než tomu bylo doposud. Kvůli prodeji vyhlásíme soutěž. Výsledky nabídek zájemců o koupi chceme znát do konce srpna. Poté se uskuteční výběrové řízení,“ potvrdil informaci o prodeji tajemník Městského úřadu v Buchlovicích Miloslav Hrdý. Ten také tvrdí, že nájemce autokempu byl s celou situací dopředu seznámen.

Tomu však nájemce Antonín Dvořan oponuje. Dokonce prý ani nezná příčinu toho, proč se buchlovičtí zastupitelé pro prodej rozhodli.

„O tom, že se zastupitelé chystají prodat kemp, vím přibližně půl roku. Co mám k tomu ale říct? V kempu jsem prožil deset let. To víte, že mě to mrzí, ale takový je život. Proč se však prodává, to opravdu nevím. Nikdo mi to nezdůvodnil. Celou dobu jeho fungování se v něm něco zlepšovalo. Nejsem Don Quijote, abych bojoval proti větrným mlýnům. Jednou rozhodnutí padlo a já to musím přijmout,“ posteskl si Antonín Dvořan.

Provoz kempu podle jeho slov skončí k 1. říjnu. Dvořan však k celé záležitosti dodává, že zatím nic není definitivní. „Částka dvanáct milionů korun za koupi je totiž poměrně vysoká. A podmínkou ke koupi je také rekonstrukce koupaliště v areálu. Jeho vyspravení je finančně velmi nákladná položka. Kemp mi k odkoupení nabízeli, ale protože znám veškeré provozní věci, tak vím, že investice peněz do kempu budou mnohem větší. Já na jeho odkoupení, bohužel, nemám potřebné prostředky,“ vysvětlil Dvořan.

Sandra Vasková