Podle informací Deníku se jejich organizace chopil lídr vítězného Spolu pro Hradiště a starosta města, Stanislav Blaha.

„Stále jednáme. Dnes pokračujeme. Nejsme tak daleko, abychom mohli vydávat nějaká prohlášení směrem k veřejnosti, všechno se pořád rozlicitovává,“ řekl Stanislav Blaha v pondělí po poledni.

Jeho slova potvrdil Lukáš Němeček, lídr volební kandidátky ANO 2011 v Uherském Hradišti, které skončilo na druhém místě.

„Pořád jsme v jednání s oběma stranami - s panem Blahou i panem Dvouletým. Intenzivní schůzky probíhaly celý víkend a dnes plánujeme pokračování,“ prozradil Lukáš Němeček.

O něco sdílnější byl Michal Dvouletý, lídr uskupení Hradišťáci, které skončilo na volební pásce v metropoli Slovácka třetí.

„Povolební vyjednávání stále probíhá, pořád se scházíme, diskutujeme, snažíme se najít nějakou rozumnou variantu. Podrobnější výstup to nemá. Na pondělní podvečer je domluvená série dalších schůzek, které naplánoval starosta Blaha. Před námi je kus práce. Chceme najít pro Uherské Hradiště to nejlepší řešení. Chceme najít ty průniky a vytvořit koalici tak, aby byla funkční, aby také respektovala vzkaz, který jsme od voličů dostali,“ naznačil Michal Dvouletý.

Vítězem komunálních voleb v Uherském Hradišti se stalo Společně pro Hradiště – ODS, TOP 09 a nezávislé osobnosti. Podpořilo jej 20,12% oprávněných voličů a má tak ve 27členném zastupitelstvu 6 mandátů.

O 1,4% méně, 18,70% hlasů získalo ANO 2011 s podporou nezávislých, za což obdrželo také 6 mandátů.

Rovněž 6 mandátů získali třetí Hradišťáci za 17,70% hlasů. KDU-ČSL volilo 9,03% oprávněných voličů, za což mu připadly 3 mandáty. Po 2 mandátech pak brali Nestraníci pro Hradiště za 7,51% hlasů, Česká pirátská strana za 6,74% hlasů i Hlas pro Hradiště za 6,65% hlasů.

Do zastupitelstva se nedostali sociální demokraté ani Impuls pro Hradiště se shodně 4,66% obdržených hlasů.

Zcela propadlo a na posledním místě skončilo seskupení KRUH, kterému odevzdalo hlas 4,24% voličů Uherského Hradiště. Většinová radniční koalice musí v zastupitelstvu disponovat minimálně 14 mandáty.