Na spanilou jízdu do poutní obce se vydali členové CKC Kawasaki klubu, aby se zde po sedmi měsících opět setkali s klienty Domova pro osoby se zdravotním postižením v Salašské ulici.

Ti už od třinácté hodiny sobotní netrpělivě vyhlíželi kawasakisty na burácejících strojích. „Motorkářskou jízdu za handicapovanými obyvateli domova uspořádali členové našeho klubu už potřetí. Tentokrát to bylo na prahu motorkářské sezony,“ přiblížila návštěvu zdravotně postižených příznivkyně CKC Kawasaki klubu Naděžda Náplavová ze Zlechova. Vloni na jaře zprostředkovala přes pracovnici domova Patricii Kolískovou první vyjížďku kawasakistů za handicapovanými na Velehrad.

„Myšlenka společných setkání nezanikla a jsem přesvědčena, že v návštěvách Domova pro handicapované občany v Salašské ulici budeme pokračovat,“ nechala se slyšet po příjezdu na Velehrad členka Kawasaki klubu Helena Peňasová ze Zlína. Poté, co větrem ošlehaní motorkáři zaparkovali své stroje na nádvoří ústavu a pozdravili se s klienty domova, předala Peňasová do rukou pracovnice domova Pavlíny Vavřiníkové jedenáctitisícový finanční dar od českých kawasakistů. „Není to poprvé, co motorkáři naše klienty obdarovali. Dostali od nich rotoped, trička zelené barvy s logem jejich klubu a datem návštěvy a vloni na podzim i finanční dar,“ svěřila se Vavřiníková.

Struny kytary obyvatelky domova Renaty Vaníčkové rozezněly nádvoří rezidenčního zařízení, své taneční umění předvedli motorkářům při hudbě disko někteří z handicapovaných obyvatel domova. „Jsme tu už potřetí. Vždycky nás klienti i zaměstnanci ústavu vřele přijali. Radost z očí se jim zračila ve chvílích, kdy jsme je posadili na naše motocykly, nebo když si na ně mohli alespoň sáhnout nebo zatroubit,“ popsali své zážitky z návštěvy Dana Šenková a František Miklas z Hostěrádek u Brna.

Každý z kawasakistů si návštěvy v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Salašské ulici na Velehradě odvážel domů sošku anděla strážného. „Dali jsme jim ho proto, aby je při jízdě na silnicích ochraňoval před haváriemi,“ dodala bez okolků klientka Renata Vaníčková.