Třetí narozeniny komunitní kavárny, na jejímž provozu se podílejí hendikepovaní z Chráněných bydlení v metropoli Slovácka, bylo třeba nejen oslavit, ale podle Stanislava Blahy, starosty Uherského Hradiště a poslance Parlamentu České republiky také bilancovat, co každý z těch třech uplynulých roků přinesl.

„Třetí jubileum Cafe 21 bylo příležitostí, abychom udělali něco pro děti, které letos slaví třetí narozeniny. Dárek v podobě nového dětského koutku na míru jim to třetí jubileum podtrhuje. Věřím, že rodičů s dětmi bude do zmodernizované komunitní kavárny přicházet stále více, že bude sloužit účelu, pro nějž vznikla,“ netajil svoje přání první muž Uherského Hradiště.

Vysekl poklonu všem, kteří komunitní kavárně Cafe 21 dali a stále dávají svého ducha i svá srdce.

Po symbolickém přestřižení pásky mohli chlapci a děvčátka vstoupit do dětské herničky, velkého tak akorát na hraní a přitom být stále na dohled svých rodičů.

„Dětský koutek včetně jeho vybavení byl pořízen díky úspěšnému hromadnému financování projektu, který byl odstartován letos v dubnu. V průběhu měsíce a půl jej podpořilo 131 občanů částkou 70 663 korun. Tvůrcem návrhu dětského koutku byl Jan Stašek, mladý designér interiérů,“ sdělila Monika Podolská marketingová manažerka Cafe 21.

Zákazníci mohli v kavárně ochutnat speciální smoothie nápoje, které vznikly v rámci hromadného financování projektu. Autory nápojů jsou přispěvatelé, kteří si za svou podporu vybrali odměnu Namíchej si  své vlastní smoothie a pozvi na něj parťáka.

Smoothie navrhli, ale také pojmenovali. V nabídce do konce září budou smoothie s názvem Tropický den (Jan Stašek), Vinařovo tajemství (Vinařství Medek) a Zelenáč (Monika Podolská). Dětský koutek je vybaven nejen zábavnými hračkami a hrami, ale i pomůckami, které budou rozvíjet poznání, fantazii a tvořivost malých návštěvníků.

Zahájení Slavností vína a otevřených památek se muselo kvůli dešti přesunout z uherskohradišťského Masarykova náměstí do tamního sálu Klubu kultury.
Zahájení Slavností vína muselo kvůli dešti pod střechu
Tradičnímu defilé na Masarykově náměstí nepřálo počasí.
VIDEO: Tradiční defilé na náměstí v dešti a další střípky ze Slavností vína