S obavami z podobného vývoje událostí se redaktoru Slováckého deníku svěřila Janků již před týdnem.

„Sháním si bydlení, kde se dá. Jisté šance mi dali v azylovém domě v Otrokovicích, tam však bude volné místo až za týden. Pokud ale bydlení v krátké době nenajdu, hrozí mi, že moje dcera skončí v dětském domově,“ svěřila se Janků. Její slova se naplnila do detailu. Mobilní telefon, na kterém byla doposud k zastižení, se odmlčel. Důvod vysvětlila kamarádka Janků, Eva Blahová, která s matkou malé Aničky před časem pobývala v azylovém domě ve Véskách. „Blanka se zhroutila a je v péči odborníků. Aničku jí totiž skutečně odebrali a dívenka je v dětském domově v Hradišti,“ řekla Blahová.

Blanku Janků se podařilo redaktoru Slováckého deníku zastihnout jenom několik chvil před uzávěrkou aktuálního vydání.

„Dcerku chci mít co nejdříve zpět. Musím sehnat bydlení v co nejkratší době, mám teď rozjednané nějaké nové možnosti,“ nastínila budoucí vývoj Janků.
Vedoucí hradišťského odboru sociálních služeb a zdravotnictví Květoslava Zlatušková případ odmítla komentovat s odůvodněním, že by její komentář překračoval svěřené pravomoci. „Pokud vám někdo z její rodiny podá potřebné informace, bude to jejich rozhodnutí, já však události kolem paní Janků nemohu komentovat,“ omluvila se Zlatušková.

Skutečnost, že malá Anička je v péči pracovníků dětského domova, potvrdila jedna z pracovnic tohoto zařízení Hana Valová. „Je tady u nás a myslím, že se dobře začlenila do kolektivu. Z příchodu tak malého dítěte jsme měli obavu, nicméně opak byl pravdou. Anička je od počátku svého nástupu mezi nás spokojená a veselá a troufám si tvrdit, že jí nic nechybí. V těchto dnech je s dětmi na lyžařském zájezdu,“ sdělila Valová.