Spojení Slovácko Region Pasu s věrnostním programem Sphere card totiž rozšiřuje jeho platnost i za hranice našeho okresu. Počet subjektů, u nichž mohou majitelé karty slevy požadovat, se rozšíří z předchozích čtyř set na zhruba deset tisíc.

Svým dosahem se tak regionální karta Slovácka stala unikátním projektem napříč republikou, žádný jiný slevový systém v krajích jí nemůže konkurovat.

„Do teď jsem o kartě zajišťující benefity na regionálních akcích a u regionálních zřizovatelů muzeí a dalších podniků nevěděla. Celá koncepce mi však připadá zajímavá a určitě se podívám, jak si lze kartu pořídit a jaké výhody přináší," zvažuje možnost zakoupení Slovácko Region pasu Hradišťanka Kateřina Černá.

Cíl tříletého projektu je jednoznačný – posílit cestovní ruch poskytnutím výhod spojených v jedné kartě. Novinka věrnostního programu má nalákat především větší počet návštěvníků, ale i místních lidí ze Slovácka k jejímu zakoupení.

„Naše spojení se Sphere card programem, který je největší svého druhu na území České a Slovenské republiky, vynese Region Slovácko pas na výsluní benefitových systémů nejen v oblasti cestovního ruchu, ale také v rámci výhod pro mladé, jimž se letos intenzivně věnujeme," řekl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko.

Novinkou není pouze rozšíření působnosti, ale také vydávání Region pasů s dovětkem YOUNG, jež je určen pro držitele do věku 28 let a výše poskytovaných výhod může dosahovat až padesáti procent.

„V projektu jsou zapojeni velcí tahouni regionálního cestovního ruchu, jakými jsou Archeoskanzen, Živá voda a Centrum slováckých lidových tradic na Modré. Dále jsou do něj zapojena také půjčovna lodí na Baťově kanálu nebo Aquapark Uherské Hradiště a mnoho dalších menších muzeí a turistických lákadel," uvedl největší lákadla Stanislav Blaha.

Cena karty je dvě stě korun, varianta pro mladší ročníky stojí polovinu. Platnost je dva roky, pak si uživatel musí benefitový systém obnovit.

Jak je velký zájem o zakoupení slev však prozatím nelze říct. „Kartu začínáme prodávat teprve v těchto dnech, takže vyhodnocovat, jaký je o ni zájem, je příliš brzo. Předpokládáme ale zvýšený zájem už jenom z toho hlediska, že díky programu Sphere ji mohou turisté využít i v obchodech nebo e-shopech u sebe doma. Slevy ve věrnostním programu Sphere se přitom pohybují mezi pěti až třiceti procenty nebo se na ně vztahují akce jedna plus jedna a podobné," vysvětlil Antonín Hubáček, manažer Sphere pro Zlínský kraj.