Nabídl to zábavně hravý odpolední program, který si pro všechny zájemce připravili pedagogové a žáci umělecké školy Slovácko. Návštěvníci dostali u pokladny mapku, která je navedla na sedm zvířecích stanovišť hudebního a výtvarného oboru rozprostřené po celém areálu.

„Přijel jsem se podívat na dcerku, která tady vystupuje, a vzal jsem s sebou celou rodinu. Počasí vyšlo a my se moc těšíme, až si všechno obejdeme,” uvedl známý hradišťský rodák, bývalý hokejista a trenér mládeže Jaroslav Balaštík s tím, že zrovna míří do vagónu ke krabovi, kde má zázemí kytarové oddělení.

Jak už název Karneval zvířat napovídá, akce se nemohla uskutečnit jinde než v prostředí, kde se to zvířecími exponáty jen hemží. A proč nespojit příjemné s užitečným?

„Děti si mohly na papír vyskládat zvířátko z drobného neostrého kovoodpadu, přestříkat barevnými spreji a následně po uschnutí si ho vzít domu na památku,” vysvětlila výtvarnice Lenka Šáchová, jejímuž stanovišti náležel plac před Kongresovým sálem, na kterém bylo daleko více objektů ke sprejování. Novou uměleckou tvář dostalo vyřazené auto, která se pod rukama všech žáků výtvarného oboru školy proměnilo v chameleona. Jako “plátno” posloužilo také betonové téčko, nyní ptačí voliéra, a pár plechových kostek pro volnou street artovou tvorbu. Program nabídl rovněž tříhodinové hudební vystoupení v amfiteátru, což dokreslilo příjemnou atmosféru.

Vrcholem celého dne bylo vystoupení tanečního oboru v Kongresovém sále. Malé i velké baletky, sólo či skupinově, v nápaditých choreografiích sklidily po každém čísle aplaus od publika, jenž obsadilo Mayův sál doslova až do posledního místa.

„Děkujeme všem, kteří náš velký projekt poctili svou návštěvou. Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda zaprší, o to víc nás těší tak vysoká návštěvnost,“ poznamenal ředitel ZUŠ Slovácko David Hrubý.