Rozhodl se tak po osmi letech ve funkci poté, co ho v boji o lídra kandidátky do podzimních komunálních voleb porazil jeho stranický kolega, stávající místostarosta města Květoslav Tichavský. „Možná jsou mé vize pro někoho příliš odvážné a jiní snad soudí, že je čas na změnu. Domnívám se ale, že jsem ve své funkci nemarnil čas,“ podotýká starosta Libor Karásek a připomíná některé projekty, které se v posledních letech realizovaly díky jeho iniciativě. „Mám na mysli především výstavbu podjezdu pod železniční tratí v Uherském Hradišti a regeneraci bývalých kasáren,“ poznamenal Libor Karásek. Otázky kolem své „postarostovské“ budoucnosti prozatím odmítá. „Možností je docela mnoho. Nerad bych ale plánoval tak hodně dopředu,“ dodal.

Jeho možný nástupce Květoslav Tichavský zachovává v otázkách týkající se případné městské rošády a příštích investičních priorit také zdrženlivý postoj. „Na plány je času dost. Museli bychom se poradit s kolegy a tyto plány by se staly součástí volebního programu. Ve hře jsou otázky zlepšení dopravní dostupnosti, projekty na zlepšení životního prostředí, oprava věznice a některé další,“ předestřel své představy Květoslav Tichavský. Ten zároveň přiznal, že v posledních letech ho nejvíce potěšila rozrůstající se síť cyklostezek v regionu, zahájení činnosti vysoké školy v Uherském Hradišti i některé pozitivní změny týkající se dopravní situace ve městě a okolí.

Pro hradišťského zastupitele a poslance parlamentu ČR Jaroslava Plachého (ODS) bylo rozhodnutí Libora Karáska zklamáním. „Přiznám se, že mě překvapilo, že to pan starosta tak rychle vzdal. Domnívám se ale, že pokud se Květoslav Tichavský stane starostou, bude v podstatě pokračovat v projektech, které se rozjely v době Karáskova působení,“ podotkl Plachý. Jeho parlamentní i zastupitelský kolega Antonín Seďa (ČSSD) má pro krok starosty své vysvětlení. „Proslýchá se, že Libor Karásek nechtěl riskovat, aby v předvolebním boji na něj někdo vytáhl jeho údajné prohřešky. Myslím si ale, že za jeho rozhodnutím stojí spíše fakt, že se mu příliš nechce spolupracovat s lidmi, kteří by mohli vyhrát volby. To, že doposud vykonal i kus dobré práce je ale neoddiskutovatelný fakt,“ poznamenal objektivně Seďa.

Oslovení obyvatelé Hradiště ale Karáskovu práci chválí. „Dovedl bych si představit, že by ve své funkci pár let pokračoval. Město změnilo tvář k lepšímu jak díky němu, tak i díky jeho předchůdci Šupkovi. Také jsem nemám pocit, že by se někdy povyšoval nad obyčejné lidi,“ poznamenal na adresu Karáska třiašedesátiletý hradišťan Jiří Pospíšil.