„Přestože obyvatelé místní části Vésky se o kapličku pečlivě starali, nastal už čas pro důkladnější obnovu," vysvětlil místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Nejdůležitějším úkolem podle něj bylo zmírnění účinků zemní vlhkosti na zděnou konstrukci. Kvůli tomu řemeslníci odkopali část zeminy až po základovou spáru, a do prostoru vložili dodatečně izolaci. Došlo také na výměnu omítky a nahradili ji sanační vrstvou. „Rozsáhlejší zásah bylo nutné provést ve střeše. Ta totiž nemá krovovou konstrukcí, ale pouhou navážku a střešní tašky bobrovky jsou na ní uloženy do maltového lože," upřesnil mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma. Kromě nového nátěru fasádní barvou byly renovovány také vstupní dřevěné dveře s kovovým průhledem se sluncovým motivem. Nad vstupním průčelím zůstala ve výklenku trojúhelníkového štítu soška sv. Anny. Interiér má nové omítky a výmalbu.

Opravu kapličky uvítali i oslovení obyvatelé Vések. „Oprava byla poměrně krátká a výsledek vypadá bezvadně. Chodím kolem kapličky prakticky denně a musím uznat, že opravená stavbička výrazně přispěla k malebností naší obce," podotkla obyvatelka Vések Zuzana Hoffmannová.

Celkové investice do opravy kapličky se vyšplhaly na 144 tisíc korun. „Na obnovu byly použity finanční prostředky města, se kterými má právo disponovat místní komise Vésky," doplnil místostarosta Stanislav Blaha.