„V místní části Chaloupky a za Jankovickým potokem ve směru k bývalé farmě zemědělského družstva je stará betonová kanalizace, na dnešní podmínky naprosto nevyhovující. Místy kanalizace chybí nebo byla položena jen do příkopů,“ popsal stávající situaci místostarosta obce Jiří Kolařík.
První etapu výstavby kanalizace a následně pak také rekonstrukci silnice z centra obce směrem na Jankovice dokončili Trapličtí před šesti lety. Před dvěma roky na podzim zase uvedli do zkušebního provozu novou mechanicko-biologickou čistírnu odpadních vod.

Obec už musela investovat pětatřicet milionů

„Šlo o nejdražší stavbu v historii obce, která si i s druhou etapou výstavby kanalizace, vybudováním nové komunikace k čističce odpadních vod, položením nového koberce na silnici ze středu vesnice ve směru na Sušice a vybudováním nových chodníků kolem ní vyžádala třicet pět milionů korun,“ prozradil Kolařík.

Nový asfaltový koberec by měla dostat i komunikace z návsi směrem k Jalubí, kterou dělníci při pokládání kanalizačního sběrače místy rozkopou. „Finančně se bude na obnově silnice ve směru na Jalubí podílet Ředitelství silnic Zlínského kraje i obec. Bez dotace se ale do stavby kanalizace a opravy silnice pustit nemůžeme, protože v obecní kase padesát milionů korun nemáme,“ nechal se slyšet místostarosta Traplic.