„Je v karanténě,“ píše diskutující platformy Co mě štve i těší v Uherském Hradišti. „Možná se šel projít za mladým Baťou k mostu,“ jízlivě poznamenává další.

„Měl vyrvanou pravou ruku,“ upřesňuje třetí komentátor.

Bez ruky přitom plastika už v minulosti skončila minimálně jednou - v létě 2019, tedy půl roku poté, co tam plastiku i s lavičkou nechal podnik Povodí Moravy instalovat.

Ilustrační foto
Tři králové v sedle koňů s velbloudem Pašou zahájí v Hradišti charitní sbírku

Kam se Baťa od řeky poděl letos, nakonec po několika dnech dotazů Deníku objasnil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař s tím, že po odmontování skončila plastika v hradišťské pobočce Povodí Moravy.

„Plastika se čas od času stávala terčem vandalů a drobná poškození se v součtu začala podepisovat na jejím celkovém stavu. Při demontáži jsme navíc zjistili, že dřevní hmota je na některých místech ve špatném stavu,“ upřesnil Petr Chmelař.

Socha podle jeho slov zůstane uložena v dílnách uherskohradišťského závodu, dokud ji neprohlédne odborník, který kvalifikovaně zhodnotí její stav a možnosti opravy.

Do svých „mateřských“ školských zařízení zavítal čerstvě jmenovaný, v pořadí 20. ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Petr Gazdík ze Suché Lozi.
Petr Gazdík kantorům: Pokud byste měli pocit, že něco „ořu“, tak volejte a pište

Plastiku J. A. Bati, sedícího na dřevěné lavičce u řeky Moravy v lokalitě Stará Tenice slavnostně odhalili 29. listopadu 2018. Jejím autorem je řezbář Tomáš Měsíček původem ze Strážnice. Náklady na její pořízení, včetně lavičky a instalace, se vyšplhaly přibližně na 40 tisíc korun.