Tam o druhém březnovém pátku zasedlo k hodnocení sesbíraných vzorků bílých, červených a rosé vín bezmála padesát odborníků v čele s garantem výstavy Josefem Bičanem z Traplic.

„V průběhu jediného týdne jsem absolvoval jako garant degustace v Traplicích, Tupesích, Babicích a Popovicích. Před každou degustací jsem porotcům připomínal, aby 'neschovávali' předložená vín a do dvou bodů, ale od 15 do 20 bodů,“ nechal se slyšet Josef Bičan.

Koštovat vína můžete v sobotu od 16 hodin v obecním domě Modrá. V něm se budou prezentovat vzorky převážně vystavovatelé z Modré, Velehradu a jejich kamarádi z vinorodých oblastí v podhůří Chřibů.

Čtěte také: O titul Česká miss bojuje dívka z Nivnice

„Půjde o degustátory nehodnocený košt, který nebude mít své šampiony,“ poznamenal jeden z pořadatelů koštu na Modré Vojtěch Luža starší. Při degustátory nehodnoceném koštu dostane každý z jeho účastníků katalog, na jehož základě si může udělat vlastní hodnocení. K dobré pohodě bude vyhrávat cimbálová muzika Pozdní sběr. Neopakovatelnou atmosféru bude mít v sobotu od 14 hodin V. ročník Zlechovského koštování, který se uskuteční v sále Agra Zlechov. K tanci a poslechu bude vyhrávat cimbálová muzika Velehrad.

Tlačenice bude v sobotu od 14 hodin u pultu se zlatavými, červenými a rosé víny na josefovském koštu vína ve Vážanech. Koštování vinných moků bude doprovázet cimbálovka Bálešáci ze Starého Města.