„Bylo to pro mě velké překvapení, protože jsme ani nevěděla, že tam ta kabelka je,“ přiznala skromně Miklasová. Taška, kterou mladá návrhářka vyrobila, inspirována přírodními motivy, byla její klauzurní prací. Oceněnou studentku z Brumova-Bylnice láká více než design obuvi a kabelek navrhování samotné. Vytvořit šaty zkoušela také.

Stejně skromně jako autorka modelu se k ocenění staví i vedoucí oboru návrhářství obuvi a módních doplňků hradišťské školy Marie Borošová, která nechce, aby studenti usnuli na vavřínech.

„Největším přínosem této soutěže pro studenty je možnost pracovat s novými trendovými materiály,“ poznamenala Borošová, která věří, že pokud na sobě bude oceněná studentka pracovat, může jí získaná cena pomoct najít uplatnění. Slovy uznání nešetří ani módní odborníci. „Podle mého názoru jde o mimořádné ocenění, které bude hlavně impulsem a motorem tvůrčí činnosti mladé designérky. Určitě může obdržet nabídku účasti v další podobné soutěži, ale především to pro ni bude motivace k další práci,“ poznamenala brněnská oděvní návrhářka Zuzana Machorková.

Pavel Bohun