V podvečer na slavnosti pořádané senátním výborem pro kulturu a vědu ve Valdštejnském paláci převezme z rukou ministra kultury cenu PRIX NON PEREANT za 1. místo v prestižní novinářské soutěži Média na pomoc památkám (kategorie tisk), vyhlašované každoročně Syndikátem novinářů ČR a Nadací PRO BOHEMIA.

„Cenu mně přiřkla odborná porota za obsáhlou reportáž o památném nálezu záhadného nivnického zvonu a pátrání po jeho původu a nápisu na něm. Vyšla vloni pod názvem Záhadný nivnický zvon ve dvou pokračováních ve Slováckých novinách. Myslel jsem si, že by ta práce mohla dostat čestné uznání, ale s první cenou jsem až tak nepočítal. Konkurence pražských a brněnských novinářů bývá silná. Je to krásný pocit končit svoji aktivní éru s oceněním, které je svým způsobem vizitkou profesionála ve svém oboru,“ řekl Jiří Jilík.

Odborná porota ocenila „nejen zajímavost námětu“, ale i „úroveň literárního zpracování“ (z tiskového prohlášení). Do soutěže ve třech kategoriích (tisk, rozhlas, televize) bylo přihlášeno celkem 286 prací.
Čerstvý nositel novinářské ceny se zanedlouho setká s veřejností, a to na představení své nové knihy „Záhadná jízda králů“ v Galerii Na Měšťance ve Vlčnově v neděli 26. dubna v 17 hodin. (Nikoliv v květnu, jak jsme omylem uvedli minulý týden.) Ukázky ze zajímavé knihy přinášíme na jiném místě