Jedním z nich byl snímek Hra. V něm se Jiří Mádl zhostil role ředitele malého okresního divadla, který se musí vypořádat s komplikacemi spojenými s uvedením hry o Faidře i s milostným trojúhelníkem.

Zatímco film měl v Uherském Hradišti celosvětovou premiéru, pro herce byla atmosféra tamní filmové školy už dobře známá. Na festival jezdí rád.

„Letos jsem na filmovce asi potřetí. Je to tu tak hezky uvolněné. Kde jinde bych si mohl po workshopu sednout do trávy a dát si v klidu pivo,“ uvádí s úsměvem na rtech Mádl.

Ten také podotýká, že na rozdíl od filmového festivalu v Karlových Varech, který je spíše pracovní záležitostí, si v Uherském Hradišti odpočine.

S kolemjdoucími, kteří se s ním chtějí vyfotit nebo dostat autogram, nemá sebemenší problém. Vždy s úsměvem na rtech zapózuje nebo věnuje svůj podpis.

V minulosti se Jirka Mádl na Slovácku vyskytoval poměrně často. Dělo se tak díky jeho bývalé přítelkyni, herečce Evě Josefíkové, která pochází z Vlčnova. Tam pravidelně jezdívali navštěvovat její rodiče.

„Za ty čtyři roky, co jsme byli s Evičkou spolu, jsem bohužel vždy promeškal jízdu králů,“ posteskl si Mádl s tím, že jednou by se této události rád zúčastnil.

Vzhledem k pozdnímu potvrzení účasti byl letos na festivalu ubytovaný mimo centrum města. Takovou chybu už prý nikdy neudělá, jelikož rád nasává zdejší atmosféru. Hned po víkendu jej čekala cesta zpět do Itálie, kde se věnuje studiu zdejšího jazyka a psaní scénářů.

„Já musím vždycky psát někde v cizině. Nic mě tam nerozptyluje, a dokážu se plně soustředit na práci. Doma nenapíšu ani čárku,“ říká režisér.

Tvorba scénářů nebo filmů pro něj není ani tolik prací jako koníčkem a zábavou. Tento přístup se na jeho osobité tvorbě rozhodně odráží.

Autor: Tomáš Vojkovský