„Její první ročníky jsme pořádali v průchodu bývalé hradišťské Jezuitské koleje. Tvořiví kluci, holky a instruktoři DDM v průvanu chodby pořádně promrzli, ale tvoření, které jim v dílničkách učarovalo, nevzdávali. Dílničky byly pro ně tenkrát něčím novým,“ zalovila v paměti zástupkyně ředitelky DDM Šikula a vedoucí estetického oddělení Martina Dörrová.

Nějaký rok se pak Ježíškovy dílničky konaly v hradišťském Klubu kultury, po dobu jeho rekonstrukce v chladné chodbě Reduty, kde nebyly pro rukodělné práce dětí ty nejlepší podmínky.

„Původně byly Ježíškovy dílničky jednodenní, pro velký zájem mateřských a základních škol dvoudenní i třídenní. Školy se ale v našich dílničkách zhlédly a začaly si je pořádat samy. Přikročili jsme tedy k inovaci Ježíškových dílen, které jsou nyní pořádány dva dny pro děti a rodiče, třetí den pouze pro školy,“ svěřila se Martina Dörrová.

Děti si mohly za pomoci zkušených lektorů vyrobit v dílničkách závěsné zvonky, hvězdičky, dřevěný domeček, placičky, stužky na dárky, nazdobit medové perníčky, ale také si z lineckého těsta pomocí formiček vykrojit hvězdičky, kolečka či srdíčka.

I letos mohly děti usednout ke stolíku s poštovní schránkou Dopis Ježíškovi, napsat nebo namalovat na arch papíru, co by si od něj přály pod stromeček. A protože šlo o soutěž s názvem Nejkrásnější dopis pro Ježíška, tři nejlepší autoři převezmou 8. ledna příštího roku v DDM Šikula věcné ceny.

„Ježíška jsme poprosily, jestli by nám mohl naložit pod vánoční stromek zimní oblečení a nějakou knihu,“ svěřily se unisono Simonka a Nelinka Krsičkovy, dvanáctiletá dvojčata ze Sušic. Stejné přání měla také Adélka Hanáková z Jalubí.