„V našem domově je advent dobou ztišení, zpomalení a zklidnění. Proto jsme předvánoční akci pojali proti těm minulým létům trochu netradičně. Uživatelé sociálních služeb ruku v ruce se zaměstnanci terapie vytvořili koledami i poezií v kapli domova krásnou atmosféru lásky a pokoje,“ neskrývala uspokojení vedoucí Vincentina Milena Marečková.

Z předvánoční besídky, velice hezky secvičené personálem domova, si odnesly hezký zážitek rodiče klientů domova i pracovnice velehradského obecního úřadu. Ne každý klient domova má štěstí na své děti a rodinu. Pro některé z nich, budou Vánoce, ač v domově budou mít pod stromečkem kupu dárků, obdobím smutku. Ale stejně jako loni tu je projekt Ježíškova vnoučata.

„Ta už některým klientům našeho domova přání splnila. Začátkem prosince přijela za naší obyvatelkou Svatkou třígenerační skupinka žen z Prahy, kterou tvořila babička, maminka a vnučka. Zaujalo je její přání, mít svou vlastní ledničku, protože v té společné se jí údajně ztrácí jídlo,“ řekla s pousmáním vedoucí Vincentina. Když trojice Pražaček Svatce ledničku přivezla, ta ještě vyslovila přání, že by si přála mít novou šálu. Tu jí tento týden dárkyně poslaly poštou.

„Další Ježíškovo vnouče, rovněž z Prahy, splnilo přání také klientce Aničce. Muž, profesí elektrikář, jí přivezl televizi s opravdu velkou obrazovkou. Rozhodl se, že televizi nainstaluje a zapojí. Jenže zjistil, že televize musí být umístěna stěně, a to na speciálním otočném a sklopném držáku na. Ten doma vyrobí a do Vincentina jej pošle poštou,“ vysvětlila Milena Marečková.

Ježíškova vnoučata splnila v prosinci klientům Vincentina řadu přání. „Když si dárce přeje přímé předání daru tomu či onomu klientovi našeho domova, tak mu to umožníme. Řadu dárků v podobě holicího strojku, rádia, vánočního stromku se světýlky, panenky a dalších věcí předáme našim obyvatelům až na Štědrý večer,“ dodala vedoucí domova Vincentinum.