Rodák z Lopeníka žijící v Otrokovicích vyrazil na nejvyšší bělokarpatský vrchol od sedm kilometrů vzdálené Kamenné búdy, kde nechal své auto, jen v botách, kraťasech a se zimní čepicí na hlavě.

„Otužování se věnuji zhruba deset let a dá se říct, že jsem odchovaný vodou štěrkáče v Otrokovicích. Tady na Javořině jsem proto, abych si užíval přírody,“ prozrazuje redaktorovi Deníku, přičemž jeho slova zanikají v kvílení vichru.

Tento pravidelný pěší pokořitel zasněžené Lysé hory je tedy příznivcem výšlapů s minimálním oblečením i otužilcem, chladícím se v jezerech a přírodních koupalištích na Moravě i v Čechách.

„Plavání v chladné zimní vodě je daleko náročnější. Na ostrém zimním vzduchu máte tendenci se zahřívat pohybem, zatímco voda se z vás snaží vysát i poslední zbytky energie. Jde o lepší verzi toho, co pro své zdraví, může člověk udělat,“ srovnává Strapina pěší pohyb na studeném vzduchu a plavání v ledové vodě.

Šestého ledna má políčeno na výšlap na Sněžku. Ještě s dalšími příznivci otužování v ten den vychází z Pece pod Sněžkou v 9. 45 hodin.