Hosté plesových radovánek všech věkových kategorií si už v chodbě tělocvičny mlsně prohlížejí velmi bohatou a věcnou tombolu se 408 cenami a jsou natěšeni, že některou z nich vyhrají. Velký zálusk si mnozí dělají na některý z 67 kusů zvěře, a to jelení, černé, srnčí, zaječí, kachní či bažantí.

Při vstupu do sálu vítá plesající František Maňásek, jeden pořadatelů bálu. Historickými konduktérskými kleštičkami jim procvakává v předprodeji zakoupené vstupenky na ples. Zahajuje jej předseda mysliveckého sdružení Zdeněk Foukal. Krátce nato napochodují na parket mažoretky s hůlkami z tupeské základní školy, aby svými tanci rozproudily krev v žilách návštěvníků. A pak už začíná neúnavně tepat hudební produkce skupiny Aventis Band z Napajedel. Muzikanti nenechávají nikoho dlouho sedět.

Nová ředitelka Marie Fremlová (vpravo) s radní Zlínského kraje Michaelou Blahovou.
Sociálním službám Uherské Hradiště nově šéfuje žena

Jakmile se téma nimrodů stočí k jejich vášni, nejsou muži v zeleném k zastavení.

„Při dvou loňských podzimních honech jsme ulovili 85 bažantích kohoutů. Zajíce už 15 let nestřílíme, protože jejich roční přírůstek nám stačí regulovat divočáci, lišky a ostatní predátoři. Ročně jsme nakupovali dvacet zajíců, které jsme měli tři týdny v aklimatizační obůrce, teprve pak jsme je vypustili do honitby. Letos už s nákupem zajíců nepočítáme,“ svěřuje se myslivecký hospodář Josef Družbík.

Ochotně sděluje, že loni myslivci ulovili 39 divočáků a deset kusů zvěře vysoké.

„Loni v listopadu se v naší honitbě uskutečnil už 10. ročník unikátního lovu srn a srnčat za pomoci dravých ptáků. Zúčastnili se jej sokolníci z České a Slovenské republiky s orly skalními na rukou. Za dva dny ulovili s opeřenými dravci pět srn a dvě srnčata,“ svěřuje se Josef Družbík. Jedním dechem dodá, že 22 členů mysliveckého sdružení Tupesy-Břestek hospodaří na 1130 hektarech polní a 30 ha lesní honitby.

Vyprodaný sál a skvělá zábava do pozdních nočních hodin potvrzují oblíbenost mysliveckého plesu nejen mezi místními. Aby plesající měli při křepčení co nejdelší výdrž, posilňují se zvěřinovými specialitami v hospodě U Barmana, která je přes silnici naproti tělocvičny.

Známý pákař Dušan tesařík (na snímku uprostřed) se stal nejlepším sportovcem města Hluk za rok 2019. Tradiční anketu ovládl už potřetí.
Zase hráli Depeche Mode. Sportovcům v Hluku potřetí kraluje pákař Tesařík