Rodačku z Hradčovic její okolí popisuje jako neskutečně vitální babičku. Jeden příklad za všechny? V pondělí, středy a pátky se pravidelně zúčastňuje cvičení – protahuje ruce a nohy, hází míčkem a při tom všem ještě zpívá. „Nepřestává mě udivovat její nadhled a humor. Jednou, když byla trochu posmutnělá z toho, že je sama, jsem jí poradil, ať jde tedy dolů za ostatními. Víte, co mi odpověděla? Že tam ona mezi ty mladé pětaosmdesátníky nemůže,“ směje se vedoucí nezdenického domova Jaroslav Kopper, který oslavenkyni předá dárkový koš a velkou kytici už dnes, přestože její narozeniny připadají až na neděli.

Na pravidelné návštěvy k paní Janoškové jezdí hradčovický starosta Jan Popelka. Ani ten jí nezapomněl pogratulovat k požehnanému věku. „Vzpomínám si, že když slavila kulatou stovku, pořádali jsme s ní obřad přímo na našem obecním úřadě. Hrála tam dechovka a paní Janošková dokonce tančila. Ve svých sto letech také zvládla operaci zeleného zákalu ve zlínské nemocnici, jako jedna z nejstarších pacientek,“ oceňuje starosta Popelka tetiččinu obdivuhodnou výdrž.

Kromě zdravých nohou a mysli se může paní Janošková pochlubit i hlasivkami – stále zpívá. „Nejraději mám písničku Pod tou naší starou lípou stávala malá lavička. Protože sice ne pod lípou, ale pod třešní, která roste u vchodu do mého rodného domu, také stávala lavička. A stojí dodnes,“ vysvětluje paní Janošková.