„Vždycky jsem se moc těšila na léto, že si večer sedneme s přítelem na balkon, dáme si dvojku vína a budeme si užívat příjemných večerů. Poslední dvě léta nám ale pod okny prakticky noc co noc hulákala opilá mládež, a tak jsem dnes ráda, že jsem odtud pryč,“ poznamenala dívka.

Na přítomnost podivně se bavící mládeže v remízku mezi panelovými domy a mateřskou školou si stěžují i další obyvatelé čtvrti Louky. „Vodím tudy dítě denně do školky a je mi líto, že se malý musí dívat na smetiště v keřích a večer, pokud to počasí dovolí, poslouchat výkřiky popíjející mládeže. Teď v zimě je naštěstí klid. Děsíme se ale jara a léta,“ netají se obavy žena, která požádala o zachování anonymity. „Jednou jsem hlučnou skupinku pod našimi okny požádala, aby se ztišili a řekli mi ať rychle zalezu nebo to neskončí dobře,“ vysvětlila důvody svých obav.

Vedení městské policie sice jisté poznatky z problematické zóny má, ovšem doposud je oficiálně nikdo se žádostí o pomoc neoslovil. „Pokud bude obyvatele čvrti Louky kdokoli rušit v jejich klidu, je nutné, aby se na nás bez obav obrátili. Prověřujeme i anonymní podněty, takže se nemusí obávat prozrazení identity,“ podotkl velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík. Ten se svými muži zónu v posledních týdnech několikrát prověřil a slíbil, že se kontroly místa budou opakovat. „Prozatím je tam klid. Je to ale zcela jistě i tím, že je zima. Až se oteplí, na zónu v Jarošově se určitě i nadále budeme zaměřovat,“ podotkl pauřík.

Přítomnost rozverné mládeže ale i v těchto dnech připomínají odhozené láhve od alkoholu i další odpadky v keřích. Jedna z obyvatelek sídliště chtěla černou skládku s´odklidit. Nakonec se ale svého úmyslu vzdala. „Bude lepší, když to tam uklidí majitel pozemku. Vůbec bych se totiž nedivila, kdybych tam našla injekční stříkačky a jehly. O poranění takovým materiálem rozhodně nestojím,“ vysvětlila důvod, proč od úklidu upustila.

„V současné době je plocha v Jarošově zasněžená. Až se počasí trochu zlepší, místo určitě prověříme a případnou skládku uklidíme,“ slíbil vedoucí hradišťského odboru životního prostředí Květoslav Fryšták.