Má to ale jeden háček, do zasedání vedení města Komenského 11. září musí Jan Zapletal napravit všechna svá pochybení. Rada se totiž podle slov starosty téměř jednohlasně shodla na tom, že Jan Zapletal udělal sérii závažných pochybení.

"Dali jsme mu ještě šanci, ale musí odstranit nedostatky. Ty se týkají především administrativních a technických chyb například při zadávání zakázky," vysvětlil starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar. Za pochybení podle něj dostal ředitel Domu kultury finanční postih. Na pondělním zasedání si obě strany snažily vše vysvětlit.

"Pan Zapletal argumentoval tím, že radní nepochopili jeho záměry," uvedl Patrik Kunčar. Jan Zapletal nakonec svou chybu uznal. "V těchto věcech je potřeba mít byrokracii poněkud zvládnutější, já jsem hodně spěchal na cíl a administrativu a technické záležitosti jsem řešil méně, než bylo potřeba," nechal se slyšet Jan Zapletal. Jak to tedy dopadne, se Broďané definitivně dozvědí po 11. září, až rada vyhodnotí nápravu ředitele Domu kultury. Jedním z těch, kdo hlasoval pro odvolání, byl i sám starosta města.

Dům kultury v Uherském Brodě. Ilustrační foto.
Na okraji propasti. Vedení Brodu zvažuje odvolání ředitele Domu kultury

"Těch pochybení bylo příliš. Měl by si být vědom, co dělá. Říkal, že jsou to jen drobnosti, takže doufám, že věc nebagatelizoval a zvládne vše vyřešit," vysvětlil své důvody pro odvolání Patrik Kunčar. Opoziční zastupitel Ladislav Kryštof (ČSSD) sice uvedl, že v tuto chvíli asi nemá dostatek relevantních informací, ale přikláněl by se spíše k odvolání. "Informace, které mám, vypovídají, že došlo k značnému pochybení. Rada by proto měla v rámci svých pravomocí konat," uvedl Ladislav Kryštof.

Dům kultury v Uherském Brodě. Ilustrační foto.
Prověřují pochybení šéfa brodského Domu kultury

Situace okolo Jana Zapletala se vyhrotila na jaře letošního roku, kdy v Uherském Brodě vznikla pracovní skupina, která se měla zabývat údajnými pochybeními ředitele uherskobrodského Domu kultury. Vedení město mělo pochybnosti v souvislosti se smlouvami o opravách interiéru dětského oddělení Knihovny Františka Kožíka.