Zatímco odchod Jana Pijáčka ze starostovské pozice ve Vlčnově by měl trvat rámcově pouze několik měsíců, Pavel Botek si zvolil mnohem pozvolnější odchod a prozatím požádá o post neuvolněného starosty Ostrožské Nové Vsi.

„Z mého pohledu jde o jednoznačné rozhodnutí a dopředu jsem avizoval, že se vždy budu stoprocentně soustředit pouze na jednu funkci. Vzhledem k obdrženému mandátu v krajských volbách a další domluvě s koaličními partnery tedy přebírám otěže jako krajský radní, takže ve Vlčnově přenechám post starosty jiným zastupitelům," sdělil Slováckému deníku Jan Pijáček. Svůj odchod však nechce nijak uspěchat. „Mám v plánu dokončit tento rok, v lednu pak připravit materiály k předání úřadu a zahájit přípravy účetní uzávěrky. Považoval bych za neslušné odejít, když se bude lámat rok," informoval Jan Pijáček. Jeho nástupce poté zvolí vlčnovští zastupitelé. Svého konkrétního favorita však prozrazovat nechtěl. „Na obci zůstanu ve funkci zastupitele a možná i radního. Přestože si netroufnu spekulovat o tom, koho zastupitelstvo zvolí, určitě se bude jednat o zastupitele za ODS, která volby vyhrála. Z mého pohledu budou hrát roli při jeho volbě preferenční hlasy, které považuji za jediný mandát od lidí z obce," naznačil Jan Pijáček.

V první fázi skloubit obě funkce se na rozdíl od vlčnovského starosty pokusí první muž Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek. Sám chce postupně ustupovat z obecní scény do pozadí a připravovat tak půdu pro své nástupce. „Jan Pijáček má o něco jednoduší pozici než já, protože suverénně v koalici ovládají zastupitelstvo, navíc jeho strana vyhrála volby. Je mi nicméně jasné, že se dvě funkce v takovém rozsahu, v jakém je budu vykonávat, dlouhodobě nedají utáhnout. V prosinci chci proto požádat o neuvolněnou funkci starosty. Ta pak může být buď dočasná nebo to v takové pozici dotáhnu až do příštích komunálních voleb," prozradil Pavel Botek. Ten v roli neuvolněného starosty bude chtít především dokončit klíčové projekty pro Ostrožskou Novou Ves, ať už se jedná o výstavbu radnice a kulturního domu či změnu zahájení územního plánu v oblasti jezer. „Krůček po krůčku však budu také připravovat podklady a zázemí pro nového starostu, který nastoupí po mně," dodal Pavel Botek.

Třetím radním Zlínského kraje ze Slovácka je šéf hnutí Starostové a Nezávislí (STAN) Petr Gazdík, jenž je místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i poslancem. Ten bude na krajské pozici působit jako neuvolněný radní a na starosti má mít školství a výchovu. Navíc je neuvolněným místostarostou Suché Loze. „Práci krajského radního chci vykonávat, jak nejlépe budu umět, ale není to tak, že teprve odchod z parlamentní funkce mi to umožní. Post radního jsem přijal po delší úvaze, jestli to zvládnu i s funkcí místopředsedy Poslanecké sněmovny. Takže nová situace na tom moc nemění," naznačil Petr Gazdík v rozhovoru čtenářům Slováckého deníku na sklonku minulého týdne.