Devětatřicátý ročník koštu destilátů umocnily písničky a muzika v podání jalubské skupiny W. O. R. M. S.

„Na letošním koštu mohli návštěvníci ochutnat 219 vzorků pálenek, což je za posledních deset let rekord. K ochutnání bylo 175 slivovic z modrého ovoce, 43 destilátů z letních kvasů a jeden likér," informoval předseda sportovního klubu Roman Šilc.

Tituly šampionů v kategorii slivovic přiznali degustátoři vzorkům Jana Gajdošíka, Davida Březiny a Zdeňka Horáka seniora. V kategorii letních kvasů si jej za loňskou meruňkovici odnesl Milan Burda.

Absolutním vítězem josefovského koštu se stal Václav Horák, jehož loňská trnkovice chutnala jury nejvíc.

„Těší mě, že šampioni i absolutní vítěz jsou z Jalubí. Ostatně, drtivá většina všech vystavených pálenek pochází z ovoce, které se urodilo z zahradách v Jalubí a na polích kolem něj," pochvaloval si Roman Šilc.

Při štamprličkách slivovice se stejně jako v letech minulých hovořilo o tom, zda bude jalubský košt slivovic zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Podle Jalubských je košt nejstarší na Slovácku, v Evropě a údajně i na světě.

„Zatím se o tom stále mluví, ale nic se neděje," halasí sedmdesátiletý Petr Rozsypálek, který stál jako bývalý fotbalista a činovník sportovního klubu v obci u kolébky jalubských koštů slivovice.

V polích bylo hodně trnek

Ve vzpomínkách se vrátil do sedmdesátých let minulého století.

„V obci byly tenkrát pouze košty vína. Jednou po fotbale jsme se sešli v šatnách na hřišti fotbalového mančaftu a domluvili jsme se, že zkusíme uspořádat košty slivovice. Tenkrát bylo v polích kolem obce hodně plodících trnek. Měli jsme tehdy řadu fanoušků, kteří nás v pořádání koštů pálenek podporovali," pokyvoval hlavou Rozsypálek.

Několik ročníků koštů slivovic bylo podle něj v jalubské hospodě u Burdů.

„Začínaly o Velikonoční neděli odpoledne a časně ráno o Pondělí velikonočním jsme z nich vyráželi vyšlahat děvčice v obci. Jsem hrdý na to, že jalubský košt slivovice je nejstarším na světě," dává nepokrytě najevo Rozsypálek.