Generální oprava tamních vozovek však prozatím není na pořadu dne, a tak se jalubská radnice bude podle slov svého starosty snažit silnice alespoň částečně ošetřit. „Menší díry ve vozovce jsme v naší ulici měli delší dobu. Po včerejší bouřce se ale jedna z nich ještě víc propadla a zvětšila skoro přes půl cesty,“ postěžovala si včera obyvatelka Jalubí Lenka Smělíková.

Rozmary počasí se tak více než jindy v poslední době podepisují na již tak špatném stavu silnic v obci. „Už jsem psal do Zlína na krajský úřad o tom, že je u nás zřejmě nejhorší cesta v okolí. Dostalo se mi odpovědi, že opravu naší silnici zařadí do rekonstrukčního plánu, ale až po roce 2009,“ poznamenal Karel Malovaný, starosta Jalubí. Silniční průtah obcí, jehož téměř celý povrch tvoří žulové kostky, je jedním z posledních v regionu.

Podle ředitele Správy a údržby silnic Slovácka Rostislava Buchtíka je zatím předčasné o termínu opravy průtahu Jalubím vůbec mluvit. „Teprve se uskuteční jednání, kdy budeme muset zjistit, zda je vůbec možné a potřebné opravu této silnice plánovat. Pak se můžeme bavit o případných termínech,“ vysvětlil Buchtík.

V některých místech se propadliny objevují u kanálů. Kanalizace však patří z poloviny obci. „Máme vlastní čistírnu, a tak sami vybíráme stočné. Tyto peníze pak slouží k opravám kanalizace. O prázdninách budeme mít několik studentů na brigádě, a tak se pustíme právě do čištění a oprav kanálů,“ doplnil jalubský starosta.