Děti i jejich rodiče výstava také přenesla do dob našich předků a připomenula jim, jak se slavily svátky jara na Slovácku. Kluci a holky byli v expozici nadšeni postavičkami z různých pohádek.

U vstupních dveří je vítaly figuríny z divadelní pohádky českého spisovatele Karla Jaromíra Erbena - Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Lákadlem zejména pro malé děti byly pohádkové postavičky Sněhurky a sedm trpaslíků. Prófy, Štístka, Kejchala, Stydlína, Dřímala, Rejpala a Šmudly.

Oslava osmdesátin Jana Gogoly staršího na Salaši. Jan Gogola s Bolkem Polívkou
Narozeninová párty na Salaši. Gogolovi k osmdesátinám přáli Polívka i Uhde

V expozici nechyběly ani pohádkové postavičky z Kočičí svatby, Křemílek a Vochomůrka či O Červené karkulce. Z jedné malé místnůstky nakukoval na návštěvníky expozice Zlý drak.

„Hned o prvním dnu velikonoční výstavy jsem se přišla už osmým rokem naladit do Jalubí na blížící se jaro a prohlédnout si nebo i zakoupit výrobky, které vytvořily dovedné ruce vedoucího zahradnické prodejny Petra Kovalčíka a jalubské aranžérky Heleny Menyhartové,“ svěřila se Jarmila Novotná z Velehradu. S úsměvem dodala, že o moc pěkné předvelikonoční výstavě v Jalubí poví všem známým, aby si ji Velikonoc nenechali ujít.