Vítězem v odrůdě Ryzlink rýnský se 14. června stal vzorek Ryzlinku rýnského ve výběru z hroznů, ročníku 2017 číslo šarže 1734 ze zlechovského Vinařství Jakubík. Jde o plné víno zeleno-zlatavé barvy s krásnou viskozitou, vůní a chutí lipového květu a citrusů, pikantní kyselinkou a dlouhou minerální dochutí.

„V prvním ročníku této soutěže jsme měli šampiona v odrůdě Chardonnay. Nyní v odrůdě Ryzlink rýnský. Je to prestižní soutěž, jíž se mohou účastnit pouze ti vinaři, kteří alespoň jednou uspěli v soutěži Salon vín a jejich víno patřilo mezi 100 nejlepších vín v daném roce v ČR. Porotci jsou degustátoři s mezinárodními zkouškami. Hodnocení je tudíž tvrdé a nekompromisní,“ řekl Deníku šéf vinařství Břetislav Jakubík.

Tato soutěž byla podle jeho slov vyhlášena předsedou Parlamentu na základě toho, že se naše republika v minulosti prezentovala zahraničními víny.

„Náš úspěch vnímám jako důkaz toho, že moravská vína mají svoji kvalitu a těší mě, že patříme do této společnosti,“ prohlásil Břetislav Jakubík.

Slovácké divadlo uvede Romea a Julii.
Slovácké divadlo uvede Romea a Julii pod hvězdami s živou hudbou

Sedm kategorií soutěže

Ryzlink rýnský (do 12g zbytkového cukru)

Rulandské bílé (do 12g zbytkového cukru)

Chardonnay (do 12g zbytkového cukru)

Frankovka (do 12g zbytkového cukru)

Rulandské modré (do 12g zbytkového cukru)

André (do 12g zbytkového cukru)

Sekt (do 7g zbytkového cukru)