Večer zavládlo v sále všeobecné veselí, při němž nechyběly pestrobarevné kostýmy a roztodivné masky, krásné tanečnice vlnící se do rytmů strhující samby, rumby či jiných tanců.

„Koho z dospělých lákalo stát se na pár hodin součástí nějakého karnevalu, protože brazilské Rio di Janeiro je pro něj až příliš daleko, mohl přijít na ten náš velehradský a náležitě si jej užít,“ šibalsky se usmívala Alena Hanáčková mladší, jedna z organizátorek radovánek pro dospělé.

K mnohovrstevné atmosféře karnevalového večera přispěl nápaditě koncipovaný program. Kupříkladu ženská Popozumba z Popovic.

„Ta vznikla v roce 2009. Scházíme se a cvičíme pro radost a udržení našich těl v kondici. Cvičení nás naplňuje pozitivní energií. Postupně cvičení zpestřujeme a prezentujeme se jím na různých akcích, oslavách či plesech,“ svěřila Marta Bajajová.

Okořeněním karnevalu bylo půlnoční překvapení, kterého se zhostili pod vedením animátora z Tunisu, žijícího na Modré, velehradští mládenci scénkou s názvem Sestry v akci.

Šťastnější vyznavači karnevalových radovánek si odnášeli domů některou ze tří stovek hodnotných cen. Tou první byl televizor.

Karnevalová jury hledala v průběhu večera nejvtipnější karnevalové kostýmy. Čím vtipněji a věrohodněji kostým vypadal, tím větší byla šance maskovaných vyhrát jednu ze tří cen za nejhezčí masku. Nejvíce okouzlil porotce Mr. Bean z Kunovic, druhé místo přiřkli Kazetám z Modré, třetí Mouše z Jalubí.