V seriálu zveřejňujeme archivní snímky z obcí Uherskohradišťska a Uherskobrodska (ale i z různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení atd.) z let 1918 až 2000.

V našem vzpomínkovém seriálu k výročí sta let od založení Československa si představíme na historii bohaté Staré Město. První písemná zmínka o obci pochází už z 12. století.

Ve fotografiích se však vrátíme k nedávné minulosti a k oblíbeným sokolským cvičením, důležitým stavbám, jakou ve Starém Městě byla například budova radnice, ale i ke známým archeologickým vykopávkám či oblíbeným sportovním klubům, které ve Starém Městě s většími či menšími úspěchy působily.

Každý pátek se v našich novinách setkáte se starými fotografiemi a vzpomínkami obyčejných lidí. Seriál přinese zajímavé sondy do minulosti našeho státu.

Chcete-li do něj přispět i vy, ozvěte se. Vyzýváme zastupitele, spolky, zájmová sdružení, kluby a další organizace, aby poslali své snímky a pár řádků vzpomínek. Na první dožínky, stavbu kina v akci Z, frontu na toaletní papír, ale třeba také osvobození obce od okupantů či starou hasičskou stříkačku s pradědečky v přilbách s ozdobnými ratolestmi. 

Máte doma také zajímavé snímky z našeho regionu z těchto let? Pošlete nám je na redakce.slovacky@denik.cz.