S prezentací výrobků nadnárodní kosmetické společnosti navíc spojila krátkou besedu s místním majitelem módního salónu Robertem Kohelem. Při ní například prozradila, že se na Slovácko bude vracet častěji.

„V Hradišti jsem teprve podruhé, ale velice mě učarovala nátura místních lidí, jejich srdečnost a laskavost. I proto se určitě ráda vrátím nejenom kvůli pracovním povinnostem, ale i třeba na pozvání Roberta Kohela,“ pochvalovalo si atmosféru Kafé uprostřed Ivana Christová, kde strávila většinu času.

Vítězka miss z roku 1989 se poté pár slovy zmínila o posledním módním trendu, kdy oděvy často zdobí a doplňují vyšívané ornamenty, například i ty z oblasti Slovácka.

„Kdysi to byly džíny, což je vlastně pracovní oděv v USA, které se dostaly na vrchol. Dnes spíše pozorujeme, že se každý stát vrací ke svým kořenům, do hlubin svých kultur a inspiruje se jimi. To se samozřejmě odráží i v módě,“ vysvětlovala Ivana Christová.

Robert Kohel sedící při besedě vedle Ivany Christové má navíc se zakomponováním prvků krojů do módního oblečení dlouholeté zkušenosti.

„Už před patnácti lety jsem na autorských módních přehlídkách zdobil oděvy doplňky z krojů a vždy měly velký úspěch a sklízely bouřlivý potlesk. Dnešní doba módy nahrává stylům, které se inspirují v předešlých dobách. Ornamenty ze Slovácka jsou jednoduše v kurzu,“ přisvědčoval Robert Kohel.