Přestože při jeho stavbě město díky výběrovému řízení ušetřilo a náklady na jeho výstavbu dokázalo snížit o sto milionů korun, neustálé práce a dodělávky projekt značně prodražily.

„Dopočítat se konečné částky, na níž aquapark Hradiště vyjde, bude složité, ne-li nemožné. Už na začátku jsme kritizovali onu údajnou úsporu při výběru dodavatele. Myslím, že se za ty roky ukázalo, že se šetřilo na nesprávných místech,“ nešetří kritikou tamní zastupitel Antonín Seďa (ČSSD).

To, že se přistupuje k rozšiřování vnitřních prostor o další saunu, podle něj vypovídá o špatných odhadech už na samém začátku. „Přitom je technické zázemí aquaparku ve velmi opotřebovaném stavu na to, že funguje pár let,“ kroutil Antonín Seďa hlavou.

Uherskohradišťský aquapark každoročně odvádí ze svého rozpočtu městu zhruba šest milionů korun. Město mu z nich ale „vrací“ na provoz okolo dvou milionů. Čtyřmilionový zisk plynoucí z jeho provozu však nedokáže pokrýt splátku úvěru z roku 2010, kdy se aquapark postavil. „Celková roční splátka uvedeného úvěru, jehož součástí byla mimo jiné rekonstrukce aquaparku, činí přes jedenáct milionů korun,“ informoval mluvčí radnice Jan Pášma s tím, že rozsáhlá rekonstrukce bazénu tehdy tvořila dvě třetiny celkových výdajů města.

Další finance pak plavecký areál odčerpá z městského rozpočtu v letošní zářijové odstávce. „V rámci rozšíření kapacity wellness centra vybudujeme novou saunu. Modernizujeme také kamerový systém,“ popsal plánované změny ředitel Aquaparku Uherské Hradiště Jiří Durďák.

Očekávané opravy hlavních problémů, mezi něž patří vzduchotechnika, se pravděpodobně ještě odloží. „Tento rok zpracujeme sanační projekt, jehož součástí bude i odstranění jejích vad. Náklady tak ještě nelze předjímat. Ty vyjdou až z vysoutěžené ceny veřejné zakázky, “ dodal starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.