Zmiňovaný server je zaměřený na popis a hodnocení vín jeho konzumenty. Nápoj tam ale musí zaregistrovat sám vinař. Za první měsíc fungování se na webovou stránku zaregistrovalo přes 400 moravských a českých vinařů.

„Tuzemská vína udělala v posledních letech obrovský skok v kvalitě, a to je jeden z důvodů, proč tomuto úžasnému nápoji propadá stále více Čechů. Spotřeba vína roste každým rokem a rozrůstá se skupina nadšenců, pro které se víno stalo vášnivým koníčkem. Za první měsíc se do našeho projektu registrovalo přes 60 hodnotitelů vín,“ uvedl Mikuláš Duda, jeden z autorů projektu Mojelahve.cz. Pro běžného člověka tak vzniká rádce, jaké víno si vybrat. Ale ne zdaleka všichni by takové rady využili. „Vždy si víno vybírám podle sebe nebo podle svých známých. Je to příliš anonymní. Asi bych tomu úplně nevěřil,“ poznamenal na adresu serveru František Šimek z Uherského Hradiště. Na anonymitu a z toho plynoucí výhody poukázal také Libor Zlomek, vinař z Boršic u Blatnice.

„Jsou lidé, kteří mohou záměrně hodnotit negativně, třeba jen tak pro zábavu. Už jsem o tom slyšel,“ uvedl Zlomek, jenž o internetové stránce slyšel od Slováckého deníku poprvé. Zaregistrovat se na takový server by se ale nebál, věří, že jejich vinařství má produkty kvalitní. „Je to dobrá reklama, protože se povědomí o vašem produktu dostane mezi více lidí. Uvidíme, jaká bude odezva,“ dodal vinařský technik firmy Vinum Moravicum Jan Bezchleb. Tato společnost, která obstarává vinice rovněž na Slovácku, má na www.mojelahve.cz zaregistrováno 13 vzorků a podle ohlasu veřejnosti budou údajně přidávat další. V případě nezájmu svou registraci zruší.