„Byla jsem s Kikinem na indiánském táboře, kde nás naučili nejrůznější hry a soutěže, jež můžeme využít při dětských karnevalových radovánkách. Zcela náhodou se nám tam do ruky dostala mapa, která nás dovedla na Modrou, kde právě probíhal dětský karneval. Kluci, holky, ale jejich rodiče a prarodiče nás v sále obecního domu velmi vřele přijali a chtěli se dozvědět, co nás v indiánském táboře naučili,“ jedním dechem vychrlila skautka Nela Partyšová, která na sebe vzala roli Bambuly. Pochlubila se indiánským teepe a totemem, které si z tábora s Kikinem přivezli.

Kluky a holky bavili od 15 hodin až do nedělního podvečera střelbou na terč, koňskou překážkovou dráhou, divokou řekou, plavbou na lodičkách, tancem a jinými aktivitami.

„Indiánské téma letošního karnevalu bylo velice zajímavé a celkovou atmosféru ještě vylepšila stylová výzdoba sálu. Skautům, kteří byli organizátory velmi vydařeného karnevalu, bych chtěl moc poděkovat. Jsem hrdý na tým, který karnevalový rej dokázal opět připravit a řídit,“ nechal se slyšet vůdce Skautského střediska Modrá a starosta obce Miroslav Kovářík.

POCTA ROKU BIBLE. Kostele sv. Anny zněly v neděli písně duchovní i lidové.
Adorační den huštěnovické farnosti oslavili koncertem
VE VÍRU TANCE. Krojovaní i tancechtiví v civilu si v sobotu přišli v Babicích na své.
Moravská a slovenská beseda umocnily X. krojový ples v Babicích