Na příští rok plánují úředníci Ředitelství silnic a dálnic správy Zlínského kraje její generální opravu. Informoval o tom ředitel správy Karel Chudárek.
Přetížená silnice mezi Otrokovicemi a Břeclaví trápí sice řadu dalších obcí, zřejmě nikde však nejsou domy tak blízko u vozovky, tvrdí huštěnovická starostka Jarmila Ulmanová. „Už můj předchůdce se snažil situaci kolem rozbité a přetížené komunikace řešit. Stejně jako já však slýchal od úředníků, je nám vás líto, ale zatím nemůžeme nic dělat,“ povzdychla si Ulmanová. Ta denně čte stížnosti obyvatel na neutěšený stav silnice plné nákladních aut. „Je to hrůza, nedá se přejít na druhou stranu, syn autem nemůže vyjet z domu a od projíždějících náklaďáků se třepou skleničky a praskají zdi,“ postěžovala si Huštěnovičanka Jiřina Šuránská. Konečně se ale snad i jí začíná blýskat na lepší časy. Po letech slibů začínají pracovníci Ředitelství silnic připravovat projekt opravy silničního průtahu obcí. „V letošním roce bychom měli získat stavební povolení. Vzhledem ke špatnému stavu vozovky bude oprava rozsáhlá.

amotné stavební práce však nezahájíme dřív než v roce 2009,“ uvedl Chudárek. Ředitelství silnic a dálnic si nechalo zpracovat i posudek hlukové zátěže. Na základě měření pak úředníci rozhodnou, zda by lidé kolem silnice nemohli dostat nová okna. Ideálním řešením problému velkého provozu v Huštěnovicích i dalších obcích na trase inkriminované komunikace by pro jejich obyvatele měla být výstavba rychlostní komunikace R/55, která může odvést mimo obce nákladní dopravu. Nejbližší možný termín zahájení její výstavby v tomto úseku je však rok 2012.