Publikum potěšila dechová hudba Hrozenčané, gajdoši z Kopanic s jejich hosty, děti z Kopaničárku i tanečníci Kopaničáru. Pak už dostala slovo polská kapela Zgagafari, jejíž název lze do češtiny přeložit jako pálení v hrdle.

„Vznikla v roce 1997 ve městě Darlowo, s nímž má Starý Hrozenkov družbu. Nejdříve hráli na ulici, ale pomalu se profesionalizovali a nyní tvoří zajímavé uskupení inspirující se slovanskou, skandinávskou a keltskou hudební tradicí," uvedl Miroslav potyka, pracovník uherskohradišťského Klubu kultury, jenž kulturní podnik na moravskoslovenském pomezí spolupořádá.

Na Kopanicích poté zahrály i hudební legendy Robert Křesťan nebo Pavel Bobek. Program zakončil ohňostroj.

Hrozenkovské slavnosti vznikly loni při příležitosti uplynutí 750 let od první písemné zmínky obce.

„Chceme více využít nedávno opravený areál. V červnu zde máme přehlídku dechových hudeb a v červenci Kopaničářské slavnosti, tento projekt tak vyplní srpnovou mezeru," vysvětlil starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík.

Ten se nebojí, že by žánrový posun Hrozenkovských slavností konzervativní kopaničářské obyvatelstvo nepřijalo. „Berou to. Doba se mění a i lidé v Hrozenkově chtějí vidět něco nového," dodal starosta Vaculík.