To se jí nevyplatilo, neboť během chvíle přišla o doklady, které neprozřetelně nechala s kabelkou ve voze. „Byla jsem s příbuznou pryč asi jen deset minut. Když jsem se vrátila zpět k autu, zjistila jsem, že mi u něj někdo vykopl okno a ukradl dvě kabelky s peněženkou, mobily a dalšími cennostmi,“ sdělila žena, kterou před odchodem na pietní místo zaujali dva mladící postávající u zaparkovaných aut.

„Bylo mi divné, že tam jen tak postávali. Napadá mě, že to mohli být zloději. Myslím si, že by tuto část města měla hlídat kamera,“ dodala okradená žena. Jitka Zámečníková, mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Uherském Hradišti její podezření nepřímo potvrdila.

„Nenechavci skutečně často postávají na parkovištích, sledují řidiče a osádky, kam ukládají svoje cennosti. Z vozů se pak ztrácí notebooky, telefony a další věci, ale nejedná se jen o viditelně položené předměty, ale i cennosti uložené v kufrech aut. Pravidlem číslo jedna pro řidiče i jejich spolujezdce je nenechávat v autech žádné drahé předměty,“ varuje policejní mluvčí. Počet vozů, na které si v posledních letech lapkové „posvítili“, ale neupřesnila s tím, že podobnou evidenci si policie nevede. Zdroj blízký hradišťským ochráncům zákona ale potvrdil, že za uplynulých dvanáct měsíců zloději kradli u hřbitova zhruba dvacetkrát. Své zkušenosti se zloději v této části města mají i strážníci.

„Počet vykradených aut se v Mařaticích v posledních měsících zvýšil, přesná čísla ale neznám. S umístěním kamery do této části města ale v nejbližších měsících nemohou lidé počítat. Nová čidla bychom chtěli nejdříve umístit ke kruhovému objezdu u supermarketu Kaufland a k hradišťskému vlakovému nádraží,“ sdělil Jaroslav Ježo, velitel Městské policie v Uherském Hradišti.