„Vstup strategického partnera může ve výsledku přinést rozvoj společnosti i komerční efekt,“ vysvětlil na zastupitelstvu města Karásek. Někteří zastupitelé ale takový krok odmítají pochopit. „Společnost Hrates má zajišťovat služby obyvatelům města. Proto se ptám, proč se zástupci města domnívají, že je nutný vstup partnera do této společnosti?“ tázal se zastupitel Jaroslav Mikulík (ČSSD). Starosta ale nechtěl dát svou kůži lacino. „Pokud takový subjekt skutečně najdeme, pak uvidíme, zda se nám jejich vize bude zdát prospěšná. V případě, že o efektivitě nebudeme přesvědčeni, pak si takový krok rozmyslíme,“ mínil starosta.

Další okolnosti osvětlil i místostarosta Stanislav Blaha (ODS). „Hrates by neměl být jen společností, která provádí práce pro město, ale měla by hledat i další působiště mimo hranice Slovácké metropole,“ poznamenal Blaha. Zástupci města si dokonce nechali v souvislosti s „problematikou HRATES“ zpracovat ekonomickou analýzu. „Pod zorným úhlem analýz se jeví jako ekonomicky nejvýhodnější varianta prodej společnosti,“ doplnil starosta Karásek.

Své vyjádření poskytl také ředitel HRATESu Josef Krupa. „To, zda je vhodné, aby k nám strategický partner vstoupil, netuším. To není otázka na mě, ale na majitele. Můj osobní názor ale je, že takový krok nepřinese městu žádný prospěch,“ poznamenal Krupa.

S prodejem HRATESu nesouhlasí poslanec parlamentu ČR a uherskohradišťský zastupitel Antonín Seďa (ČSSD). „Firma je dlouhodobě stabilní a zisková. Její privatizací dojde k nárůstu cen za čištění města, údržbu místních komunikací, údržbu zeleně, správu hřbitovů či údržbu veřejného osvětlení,“ vyjmenoval některé své důvody Seďa.