Mezi nimi nechyběly ani dva vzorky dodané na košt veleúspěšným pěstitelem Josefem Niesnerem ze Salaše.

„Pálenky, které jsem poskytl do letošního koštu, vyhrály na Salaši a Jankovicích obecní degustace. Úspěch mých slivovic, každoročně obsazujících přední příčky na koštech, přičítám speciální metodě, kterou jsem začal při jejich pálení razit. Jedná se o způsob parciální fermentace a myslím, což mi potvrzují i ocenění, že je to správná cesta, po níž se poslední dobou vydávám," poznamenal k speciální ingredienci dodávající jeho slivovicím punc originality Josef Niesner.

Mimo složité procesy fermentace si však také chválí sady, z nichž modré ovoce pro svůj kvas sbírá.

„Bydlím na Salaši a je fakt, že je u nás půda tvrdá. Na druhou stranu, když se někomu podaří na půdě s takovými vlastnostmi vypěstovat nějaké ovoce či zeleninu, tak se většinou jedná o vysokou kvalitu. Já jsem za třicet roků tvoření slivovic našel návod, což se mi dnes úročí," vysvětlil Josef Niesner.

Kvalitní ročník

Na Superkoštu byl mimo jiné přítomný také místostarosta Uherského Hradiště Ivo Frolec. Na místě tak především vyzdvihl přednosti, které letošní Slovácký košt vína svým návštěvníkům nabídl.

„Podruhé po sobě máme Superkošt v Uherském Hradišti a zájemci se dočkají nejlepších vzorků slivovic ze Slovácka, které se k nám přihlásily. Přestože letos vypadlo Kyjovsko, na počet vzorků si nemůžeme stěžovat a v porovnání se jedná určitě o kvalitní ročník," sdělil Ivo Frolec.

Jeho slova podpořil vedoucí degustační komise a známý pěstitel ze Salaše Josef Niesner. „Troufl bych si říct. že loni jsme měli ročník, který se vidí jednou za sto let. Letos, přestože bylo úrody méně, jsme kvalitu rozhodně nepostrádali a nezadali jsme si s loňskem," dodal.