„Jsem rád, že gymnázium aktivně udržuje kontakty se zahraničními školami, což je přínosem pro všechny strany,“ nechal se slyšet hradišťský starosta.

Mezi zahraničními studenty byla i Inês Couto z Portugalska. „Do programu jsme se přihlásila, protože chci poznat nové země, nová místa, jejich tradice, kulturu, vyzkoušet nová jídla,“ prozradila šestnáctiletá studentka. Uherské Hradiště se jí líbí, i když je hodně odlišné od toho, na co je z domova zvyklá. „U nás je hodně zeleně, tady je to jiné,“ dodala Inês Couto.

Mezinárodní projekt v rámci programu Erasmus+ je zaměřen na sdílení a výměnu zkušeností mezi školami v rámci Evropské unie. Cílem spolupráce je rozvíjet znalosti a dovednosti, týkající se zvoleného tématu, zlepšení jazykové vybavenosti a poznávání různých kultur.

Do projektu Internet: Under my skin je zapojeno 4500 studentů, učitelů a dalších lidí z celé Evropy. Partnery hradišťského gymnázia jsou školy ze španělského města Alella, estonské Kadriny, slovinského Kranje a portugalských Azorských ostrovů.