V metropoli Slovácka se konal druhý ročník studentského majálesu, jehož motto tentokrát znělo: Den, kdy jsme všichni celebrity.

Akce odstartovala hodinu po poledni, kdy z Masarykova náměstí vyrazil přibližně padesátičlenný průvod studentů v kostýmech a maskách slavných postav. Ty prošly centrem města a po pětačtyřiceti minutách se vrátily zpět na náměstí, kde se od čtrnácti hodin odehrála hlavní část programu majálesu.

Na pódiu se kromě domácí hudební formace Jazzgang představila rocková kapela Latafia, metaloví Free Fall a hlavní taháky majálesu – zpěváci Jiří Zonyga a Xindl X.

Na přípravách letošní studentské slavnosti v Uherském Hradišti pracoval sedmičlenný organizační tým už od ledna. „Tento majáles je daleko větší než loňský první ročník. Rozrostl se organizační tým, zvýšila se profesionalita i propagace akce,“ řekl jeden z organizátorů Tomáš Matějičný, podle něhož je na pořádání majálesu nejnáročnější sehnat finanční prostředky. „To tvoří asi osmdesát procent organizační práce. Tím spíše, že vstup na akci je zdarma,“ upřesnil Matějičný.

Druhá část programu se konala večer v klubu Mír. Na pódiu kromě spytihněvské rock-metalové kapely Xanax a břeclavské crossoverové skupiny Madline vystoupila turnovská rocková formace Lety mimo. Zábava na Míru pak pokračovala až do ranních sobotních hodin.

„Příští rok bychom chtěli do Uherského Hradiště pozvat Red Hot Chilli Peppers a U2,“ poodhalil se smíchem plány na další ročník jeden z organizátorů majálesu Tomáš Matějičný.

První hradišťský majáles uspořádali v květnu 2009 studenti Univerzity Tomáše Bati. Jeho hlavní hudební hvězdou byla pražská rocková skupina Southpaw.