Ten se coby člen delegace klubu v pondělí zúčastnil jednání na městě, které zřejmě jako jediné ještě může blížící se katastrofu odvrátit. Zda se tak stane, ale není vůbec jisté. „Vyslechli jsme si představitele klubu, celou věc ještě jednou projednáme na radě města a pokusíme se nalézt nějaké řešení. Případnou pomoc by muselo schválit prosincové zastupitelstvo, takže nic neslibuji," upozornil starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

Co si myslíte o situaci v HC Uherské Hradiště? Zapojte se do diskuze pod článkem!

Že je hokej v Uherském Hradišti nemocný, se ví už dlouho, zatím ale pro uzdravení nikdo nic neudělal. Město při rozdělování milionů z loterií na jeden ze dvou nejpopulárnějších sportů v zemi pozapomnělo, vedení HC UH po ztrátě hlavního sponzora zase nebylo schopné nalézt byť částečnou náhradu.

Hrozí tak, že desítky dětí nebudou moct svůj oblíbený sport provozovat. „Jen 
v přípravce máme zaregistrovaných padesát dětí, vůbec si neumím představit, že to tady zavřeme. Situace je ale bohužel taková, že k tomu může brzy dojít," krčí rameny Milan Kubík, který je 
z jednání města roztrpčený. „Když jsme jednali v květnu, tak nám přislíbili pomoc. Sportovní rada skutečně schválila a doporučila naši žádost o osm set tisíc korun, zastupitelstvo nám ale nakonec odkleplo pouze čtvrtinu. Peníze skončily asi ve fotbale a hokej to odnese," zlobí se.

Podle Kubíka 
v klubu již „osekali" všechny náklady na minimum, v šatnách dokonce omezili na minimum topení. „Je mi líto, že dětem je zima, ale nejde to jinak. Usilovně se pokoušíme shánět peníze, kde se dá, jenže víte, jak je to v dnešní době těžké. Musíme nějak přežít listopad a snad nám město ještě pomůže. Jestli tady hokej skončí, tak už to nikdy nikdo nedá dohromady," obává se Milan Kubík, který zdůrazňuje, že žádají peníze výhradně na mládežnický hokej. Muži se 
o sebe musí postarat sami.

Na město klub poslal dopis, na jehož základě rada a potažmo zastupitelstvo rozhodnou, jestli hokeji podají pomocnou ruku. „Předtím hokejisté žádali milionové částky, teď je to úplně někde jinde. Uvidíme, jestli se někde podaří nějaké peníze najít," dodal starosta Tichavský.