To jsou okolnosti, na které v souvislosti s dočasnou prohibicí, kterou hygienici vyhlásili před rokem kvůli metylalkoholové aféře, vzpomíná provozovatel dvou kaváren v Uherském Hradišti, Roman Mik. Ten ve slovácké metropoli provozuje Top Bar v Domě U Slunce a kavárnu s cukrárnou Tonino Lamborghini Caffé.

„Když prohibice začala, nastal docela velký chaos. Inspektoři, kteří měli kontroly alkoholu na starosti v jeden den přišli a řekli mi, že láhve s alkoholem musí být otočeny etiketami dozadu. Tak jsem láhve otočil. Jenže další den přišel jiný kontrolor, který mě zase sdělil, že nesmí být vystavený prakticky žádný tvrdý alkohol. Láhve jsem tedy zapečetil, sbalil do krabic a otevřené láhve s tvrdým alkoholem jsem vylil úplně. Naštěstí jsem toho nemusel zlikvidovat mnoho," vzpomíná Roman Mik. Dodává, že zájemci o „ostřejší pití" si v tu dobu objednávali slabší nápoje, jako je například martini nebo cinzano, a víno. „Protože pracuji, kromě jiného, i na zajištění cateringu na různých místech regionu, kde lidé požadovali například přípravu mojita, nastaly problémy s tím, jaký alkohol do tohoto nápoje použít. Musel jsem si tedy vystačit s náhražkami v podobě martini a podobně. Na výsledku to ale bylo hodně znát. Nebylo to prostě ono," připomíná Roman Mik.

Zákazníci se v době prohibice, ale i po jejím skončení, netajili obavami. „I po ukončení zákazu prodeje tvrdého alkoholu se stále ptali, a ptají i dnes, na původ pití. Na denním pořádku jsou jejich vtípky, zda jim k panáku prodám i bílou slepeckou hůl. Já jsem ovšem nikdy nebral alkohol od pochybných prodejců, takže jsem měl i v době prohibice jistotu, že na skladě nemám žádné závadné pití," dodal Roman Mik.