„Jedná se vůbec o nejvyšší částku, kterou kdy město jednorázově do školy investovalo. Samotná oprava bude natolik rozsáhlá, že bude s největší pravděpodobností rozdělena do několika etap s termínem dokončení v roce 2019," informovala Dagmar Vacková z útvaru kanceláře starosty.

Část oprav zasáhne i výuku, která se kvůli pracím bude muset přesunovat.

„Ve škole působím posledních šest let a musím říct, že se jenom za tu krátkou dobu u nás mnoho změnilo. Budova získala novou fasádu, nová okna či sportoviště a v příštím roce se má dostat na takzvané vnitřnosti školy. My učitelé se samozřejmě těšíme, přestože práce pravděpodobně do harmonogramu výuky mírně zasáhnou," sdělil učitel ZŠ UNESCO Jan Remeš.

Do budov školy město v období 2013 až 2016 postupně investovalo více než 32 milionů korun na opravu fasád, výměnu dveří a oken, rekonstrukci střechy atria či moderní učebny chemie a fyziky.

Ředitel ZŠ UNESCO Jan Vorba si vysvětluje značně vysoké prostředky vynaložené městem především jako podporu jedné z nejlepších základní škol v republice.

„Žáci poznají změny jak na sociálních zařízeních, tak v některých vytipovaných učebnách. Především odborné třídy pro výuku cizích jazyků dostanou nejnovější vybavení například v podobě moderních interaktivních tabulí," upřesnil Jan Vorba.

Jak prozradil, díky dotacím se v poslední době povedlo opravit třeba i sádrové plastiky Putti, které jsou na schodištích do jednotlivých pater, či některé učebny.

„I díky moderní výukové technice dokážeme s týmem kantorů splňovat natolik přísná kritéria, že jsme se například stali pouze jednou ze čtyř základních škol mezinárodní sítě Cambridge English Schools v České republice a připravujeme stovky našich žáků na složení cambridgeských zkoušek. Dlouhodobě výsledky nejrůznějších srovnávacích testů řadí naši školu mezi ty nejlepší v celé republice," dodal ředitel.

Uherské Hradiště se v následujících letech chystá ještě na opravy dalších dvou školních institucí. Dělníci a stavební technika by měli v budoucnu obsadit také Základní školu Tomáše Garrigua Masaryka a Mateřskou školu v Sadech.